ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز برقی تفال
سیگار برگ
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
آموزشگاه آشپزی
دوره های آموزش شیرینی پزی
تشک رویا
تولید و چاپ انواع پرچم
آموزش کافی شاپ
تور کربلا
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
تشك طبى
دوربين مدار بسته
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :رضا
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۳۳:۲۰
طبق بررسي هاي صورت گرفته حدود هفتاد درصد از جرايم در شب اتفاق مي افتند. شركت Hikvision با ارتقا محصولات و ارائه دوربين هايي با قابليت هاي پيشرفته در تلاش است تا اطلاعات مؤثرتري را در اختيار كاربران بگذارد. در اين راستا شركت همواره در تلاش است تا محصولاتي با قابليت هاي پيشرفته روانه بازار كند كه بتوانند اطلاعاتي نظير ويژگي هاي دقيق ظاهري، رنگ لباس و اندازه قد يك مظنون، شماره پلاك، رنگ و نام تجاري يك وسيله نقليه و ساير جزئيات ممكنه را در اختيار كاربران بگذارند.
تا قبل از سال 2013 اولين نسل از دوربين هاي مدار بسته قديمي از نور مادون قرمز IR براي بهبود كيفيت تصوير در نور كم استفاده مي كردند. در سال 2013 شركت هايك ويژن نسل دوم دوربين هاي مدار بسته خود را با نام دوربين هاي Darkfighter عرضه كرد. از آن زمان تا بحال شركت همواره در مبحث ارتقا كيفيت و روشنايي، كاهش نويز و كيفيت رنگ ها در تصاوير به دنبال راه حل هاي اساسي و موثر است.
اين شركت به تازگي از نسل سوم دوربين هاي مداربسته خود با نام DarkFighterX رونمايي كرده است. اين دوربين ها تواناي بالايي در ارائه تصاوير با كيفيت بالا با روشنايي مناسب دارند. در مقايسه با سري قبلي اين نوع از دوربين ها، سري جديد DarkFighter-X در شرايط نزديك به تاريكي مطلق ( 0/001 lux) تصاوير رنگي و شفاف با حداقل نويز ارائه مي كند.
تكنولوژي موجود در دوربين مداربسته Dark Fighterx هايك ويژن در واقع شبيه سازي از نحوه تصويرسازي در شبكيه چشم انسان است كه به طور مستقل براي پردازش رنگ و روشنايي انجام مي گردد. در شبكيه چشم انسان، دو نوع از سلول هاي مخروطي و استوانه اي وجود دارند. اين دو نوع سلول كه حساس به نور هستند به طور مستقل عملكردهاي مختلفي در تشكيل تصوير و ارائه آن به ما انجام مي دهند. سلول هاي استوانه اي به نور و روشنايي حساس هستند در حالي كه سلول هاي مخروط  به مغز توانايي ديدن رنگ ها را مي دهند.
نحوه عملكرد دوربين هاي اين سري نيز به همين منوال و مانند عملكرد چشم انسان است. اين دوربين ها داراي طراحي نوآورانه اي از سنسورهاي زوج يا دوتايي هستند كه  يك سنسور براي تصويربرداري در نور مادون قرمز IR است كه تضمين كننده روشنايي تصوير است و سنسور ديگر براي نور مرئي مورد استفاده قرار مي گيرد كه رنگ ها را به صورت زنده ارائه مي كند.
ويژگي هاي فني دوربين DarkFighterXاز جمله ويژگي هاي فني دوربين مدار بسته DarkfighterX مي توان به موارد زير اشاره نمود:
رزولوشن 1080p يا 2 مگاپيكسليلنز وريفوكال با زوم اپتيكال 25xعملكرد روز و شب با فيلتر IR cutسنسورهاي زوج ½.8 اينچي و سنسور IR CMOSداراي قابليت ضدمه و گرد غبار Defogفشرده سازي  H.264 و  H.265و….كاربرد هاي دوربين مدار بسته DarkFighterXدر نگاه اول، اين دوربين ها مي توانند كاربردهاي فراواني در پيشگيري از وقوع جرم داشته باشند. در ادامه به برخي اين موارد اشاره مي كنيم:
مناطقي از شهر كه  پس از تاريكي احتمال وقوع جرم در آنها افزايش مي يابد شامل پياده رو و خيابان ها، كوچه ها، مغازه ها و …مناطق گردشگري و پربازديد مانند رودخانه ها، درياچه ها و سواحل، جنگل ها، ميدان هاي عمومي، بناهاي تاريخي و … را مي توان توسط DarkFighterX تحت نظارت قرار داد.مكان هايي مانند بنادر، نيروگاه هاي برق و ديگر نيروگاه ها، خطوط راه آهن، فرودگاه ها و ديگر پايگاه هاي مسافرتي و مرزهاي بين المللي نمونه هاي ديگري از مكان هايي هستند كه مي توان دوربين هاي دارك فايتر را جهت افزايش امنيت در آنها نصب نمود.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۷:۱۹

در سال هاي گذشته پيشرفت هاي چشمگيري در تكنولوژي دوربين هاي تحت شبكه صورت گرفته است وقابليت هاي بي شماري به ان افزوده گشته است. اين قابليت ها مي توانند كاربردهاي فراواني در كسب و كارهاي مختلف داشته باشند. به وسيله زير مجموعه هاي توابع تجزيه و تحليل VCA امكانات پردازشي بسياري در اختيار كاربران قرار گرفته است. از جمله اين توابع مي توان به قابليت نقشه گرمايي يا Heatmap اشاره نمود.
با استفاده از اين قابليت كه بيشتر در كسب و كارهاي تجاري و فروشگاه ها كارايي دارد مي توانيد نقاط پر رفت و آمد و يا كم تردد مكان تجاري خود را مشخص نموده و بر طبق آمار به دست آمده استراتژي هاي مناسبي را جهت نحوه چيدمان و نوع كالاي مورد نظر و نيز ساير عوامل مهم در افزايش فروش اتخاذ نماييد.
كاربرد فناوري نقشه گرمايي Heat Map در دوربين مدار بسته اين قابليت با ارائه اطلاعات واضح تري از نحوه رفت و آمد و تردد مشتريان در بازه هاي زماني مختلف راهكار هاي بهتري را در نحوه مديريت يك مجموعه تجاري در اختيار كاربر گذاشته و باعث ارتقا نحوه خدمت رساني به مشتريان فروشگاه نيز مي گردد.
نقشه هاي گرمايي اين امكان را به  شما مي دهند تا در اسرع وقت نقاط شلوغ، مناطق كم رفت و آمد و …  را در فروشگاه خود شناسايي كنيد. تصاوير گرفته شده در زمان واقعي و همچنين در بازه هاي زماني مختلف توسط دوربين هاي شبكه (IP) به شما كمك مي كنند تا الگوهاي ترافيك مشتري را ارزيابي نماييد. اين اطلاعات در هر نقطه از شبكه در دسترس خواهد بود.
نحوه عملكردبه عنوان مثال زماني كه تردد مشتريان در يك نقطه خاص از فروشگاه افزايش مي يابد، نقشه هاي گرمايي اين مناطق را با رنگ هاي متفاوتي ارائه مي كنند كه نشان دهنده نحوه توزيع مشتريان و تراكم افراد در نقاط مختلف فروشگاه است. براي مثال نقاط قرمز نشان دهنده نقاط پرتراكم است. در حاليكه نقاط سبز نشان از ترافيك جمعيتي كمتري است. و يا براي مثال رنگ آبي نشان دهنده نقاطي است كه اغلب بازديد كننده اي ندارد. لازم به ذكر است كه اين فناوري اطلاعات زماني دقيقي را نيز در دسترس كاربر مي گذارند كه نشان دهنده بازه زماني مربوط به اوج شلوغي فروشگاه، زمان هاي ركود و ساير اطلاعات مربوطه است.
خروجي داده هاي مربوط به دوربين هاي مداربسته با تكنولوژي نقشه هاي گرمايي را مي توان به صورت نمودارهاي روزانه، هفتگي و ماهانه در اختيار كاربر گذاشت. به اين شرح كه در نمودار روزانه، ميزان تراكم جمعيت در هر ساعت و در نمودار هفتگي و ماهانه ميزان تراكم در هر روز به صورت عددي قابل مشاهده است.
نكته قابل توجه اين است كه در تكنولوژي نقشه هاي گرمايي بر خلاف نام آن از هيچگونه اطلاعات مربوط به تغييرات گرمايي يا دما استفاده نشده است.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۰:۰۴

فناوري پخش چند جريانه يا Multi stream در ابتدا در DVR هاي برند هايك ويژن ارائه شد و از آن به منظور دسترسي و مشاهده تصاوير در نظارت از راه دور استفاده مي گردد. در حال حاضر نيز از آن در DVRها، NVR ها و دوربين هاي مداربسته IP در تمامي برندهاي مختلف استفاده مي شود. مفهوم Stream چيست؟به منظور فهم بهتر ابتدا با معني استريم آشنا مي شويم از لحاظ لغوي Stream به معناي جريان است و اصطلاحا به خروجي تصوير در دوربين هاي مداربسته تحت شبكه استريم يا جريان گفته مي شود. اغلب دوربين هاي مداربسته داراي تكنولوژي Dual Stream هستند. اين دوربين ها داراي دو خروجي تصوير هستند كه هر كدام داراي كيفيت تصوير خروجي متفاوتي هستند. يكي از جريان ها داراي كيفيت بالاتري است و از آن جهت پخش تصاوير در سيستم نظارت اصلي و از ديگري براي اهداف نظارت از راه دور يا پخش زنده استفاده مي شود. Triple Stream در دوربين مداربسته مفهوم تكنولوژي Triple Stream فناوري جديدتري است كه اين امكان را به كاربر مي دهد تا از سه خروجي تصوير به طور همزمان بهره ببرد. اين تكنولوژي مي تواند به طور همزمان سه جريان ويدئويي مختلف را ارائه دهد و كاربر مي تواند تصاوير را در سه گيرنده يا دستگاه مختلف(مانيتور اصلي، لپ تاپ، موبايل و ...) مشاهده نمايد. هر جريان يا استريم داراي يك يا چند ويژگي و نقش مشخص و جداگانه است كه هر كدام با توجه به وضوح تصوير، Frame rate و Bit-rate متفاوتي دسته بندي مي گردند: جريان نخست داراي رزولوشن و وضوح تصوير بالاتري بوده و نرخ فريم كاملي (Full frame) دارد. از اين جريان براي پخش تصاوير در سيستم نظارت اصلي استفاده مي شود.در جريان دوم تصاوير با وضوح پايين تري ارائه مي شوند و از آن مي توان در اهداف نظارتي ديگر مانند مشاهده تصاوير بر روي تلفن همراه استفاده كرد.جريان سوم رزولوشن متغيري داشته كه مي تواند بالا، كم و يا متوسط باشد و براي اهداف مختلفي استفاده گردد.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۹:۴۷

زمان هايي پيش مي آيد كه يك منطقه از يك مكان خاص را براي نظارت انتخاب مي كنيد و قابليت تشخيص حركت را در دوربين مداربسته فعال مي نماييد. اين قابليت در اكثر محصولات نظارتي جديد اعم از آنالوگ HD و ديجيتال وجود دارد و براي استفاده از آن مي توان از طريق پنل تنظيمات دستگاه اقدام نمود.

نحوه عملكرد تشخيص حركت يك مفهوم ساده به نظر مي رسد. تمام كاري كه در آن انجام مي شود مقايسه تغييرات صورت گرفته در يك فريم نسبت به فريم بعدي است. به عنوان مثال، وارد شدن يك توپ سفيد متحرك به تصوير كه مي تواند باعث به كار افتادن زنگ هشدار گردد.
در اين روش به صورت پي در پي تصاوير مورد مقايسه قرار مي گيرند و اگر در تعداد كافي و مشخصي از پيكسل هاي موجود در فريم ها تغييري رخ  دهد، نرم افزار دوربين حركت را تشخيص داده و هشدارهاي لازم را به شما ميدهد.
فعال نمودن قابليت تشخيص حركت سيستم تشخيص حركت در دوربين هاي مدار بسته امروزه بسيار پيشرفته تر شده است. و مي توان تنظيمات آن را هم در دوربين و هم در نرم افزار مديريت تصاوير (VMS) فعال نمود. تشخيص آنكه مقدار تغييرات در حد لازم و كافي براي ايجاد آلارم هست يا خير بستگي به ميزان يا درصد حساسيت يا Sensivity موجود در تنظيمات آن دارد.
درصد Sensivity به تغييرات نور در پيكسل ها بستگي دارد. درصد Sensivity بالاتر نسبت به تغييرات جزئي تر حساس بوده در حاليكه درصد Sensivity پايين تر براي تغييرات بزرگتر در تصوير بكار مي رود از طرف ديگر، درصد پيكسل هايي كه دچار يك تغيير شده اند نيز مهم است. اگر شما در حال نظارت بر يك درب هستيد، تعيين ميزان حساسيت روي 50٪، در صورت ورود يك سوژه بزرگ در ابعاد يك انسان به اتاق باعث ايجاد هشدار مي گردد.
مزاياي استفاده از تشخيص حركتصرفه جويي در هزينه هاشايد كمي دور از ذهن به نظر برسد اما در صورت عدم استفاده از اين نوع از دوربين ها شايد مجبور به استخدام فردي براي اهداف نظارتي خود باشيد شخصي كه همواره بايد بر تغييرات صورت گرفته در دوربين ها نظارت داشته و اطلاع دهد. طبيعي است كه شما مجبور به پرداخت دستمزد به اين فرد هستيد.
صرفه جويي در زماناغلب اوقات زمان زيادي صرف نظارت بر اموال در برابر نفوذ افراد مي شود. اما با استفاده از دوربين هاي تشخيص حركت، مي توان در زمان خود صرفه جويي نمود و وقت خود را صرف اهداف بهتري در شركت خود كرد. دوربين هميشه مي تواند در حالت آماده به كار باقي بماند و هنگامي كه يك شي يا انسان را حس كند، به طور خودكار شروع به ضبط مي كند، چند دقيقه بعد وقتي حركتي انجام نمي شود، دوربين ضبط را متوقف كرده و به حالت آماده به كار بر مي گردد. شما هر زمان كه بخواهيد مي توانيد به  دستگاه مراجعه نموده و تصاوير ضبط شده را مشاهده نماييد.
عملكرد حفاظتي بهتراگر عملكرد دوربين هاي معمولي را با دوربين هاي تشخيص حركت مقايسه نماييد، متوجه خواهيد شد كه دوربين هاي با قابليت تشخيص حركت امنيت بيشتري را فرآهم مي كنند. چه در حفاظت از خانه خود و چه در محل كار خود از آنها استفاده نماييد، اين نوع از دوربين ها بهترين گزينه هستند.
كارايي بالاتركارايي دوربين هاي تشخيص حركت بسيار بالاتر از ساير انواع دوربين مداربسته معمولي است. اين امر به اين دليل است كه دوربين تنها صحنه هاي مهم را ضبط مي كند. و تنظيمات آن به گونه اي است كه پس از تشخيص شروع به ضبط مي كند. اين بدين معني است كه آلارم در صورت ضرورت فعال مي گردد. مزيت آن اين است كه فضاي كمتري از هارد اشغال شده و فقط صحنه هايي را كه لازم است ثبت مي كند.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۶:۳۸

استاندارد ingress protection) IP) يك استاندارد بين المللي براي تعيين مقاومت تجهيزات الكتريكي در مقابل نفوذ ذرات خارجي و آب است. سيستم درجه بندي IP از همين حروف به همراه يك عدد دو رقمي تشكيل شده است. هر يك از اين ارقام نشان دهنده ميزان مقاومت دستگاه در مقابل يك عامل است. رقم اول (سمت راست) حفاظت در مقابل ورود اجسام خارجي به بدنه را نشان ميدهد. رقم دوم (سمت چپ) حفاظت در مقابل ورود مواد مايع مانند اب به بدنه را نشان ميدهد. جدول زير به صورت كامل درجه بندي هاي اين استاندارد IP را نشان مي دهد. حفاظت در برابر ورود اجسام خارجي رقم اول توضيحات شرح 0 بدون حفاظت بدون هيچ گونه حفاظت خاص 1 حفاظت شده در برابر ورود اجسام جامد با قطر بزرگتر از 50 ميليمتر حفاظت در مقابل دسترسي غير مجاز سطوح بزرگ بدن 2 حفاظت شده در برابر ورود اجسام جامد با قطر بزرگتر از 12 ميليمتر حفاظت در مقابل انگشت يا اجسام با قطر متوسط 3 حفاظت شده در برابر ورود اجسام جامد با قطر بزرگتر از 2.5 ميليمتر حفاظت در مقابل ابزار و اجسام با قطر كم 4 حفاظت شده در برابر ورود اجسام جامد با قطر بزرگتر از 1 ميليمتر حفاظت در مقابل سيم يا نوار 5 حفاظت شده در برابر ورود گرد و غبار از ورود كامل گرد و غبار جلوگيري نمي شود اما به راحتي وارد بدنه نميشوند. 6 حفاظت شده در برابر ورود ريز گرد هيچ گرد و غباري به بدنه وارد نميشود. حفاظت در برابر ورود مواد مايع رقم دوم توضيحات شرح 0 بدون حفاظت بدون هيچ گونه حفاظت خاص 1 عايق در برابر چكه هاي عمودي آب از نفوذ قطراتي كه به صورت عمودي بر روي بدنه مي ريزند جلوگيري ميكند. 2 عايق در برابر چكه هاي آب با حداكثر زاويه 15 درجه در صورتي كه قطرات آب با زاويه 15 درجه نسبت به خط عمود از هر جهت بر روي بدنه ريخته شود تاثير مضري بر دستگاه ندارد 3 عايق در برابر پاشيده شدن آب با حداكثر زاويه 60 درجه در صورتي كه آب با زاويه 15 درجه نسبت به خط عمود از هر جهت بر روي بدنه پاشيده شود تاثير مضري بر دستگاه ندارد 4 عايق در برابر بارش آب از هر جهت و هر زاويه اگر از هر جهتي روي بدنه آب پاشيده شود نبايد تاثير مضري بر دستگاه داشته باشد. 5 عايق در برابر پاشيده شدن آب با فشار از هر جهت در صورتي كه آب با فشار از هر جهت بر بدنه ريخته شود نبايد تاثير مضري بر دستگاه داشته باشد. 6 عايق در برابر پاشيده شدن آب با فشار زياد از هر جهت در صورتي كه آب با فشار خيلي زياد از هر جهت بر بدنه ديخته شود نبايد تاثير مضري بر دستگاه داشته باشد. 7 عايق در برابر قوطه ور شدن موقت دستگاه در آب دستگاه ميتواند بدون تاثير مضر براي مدت محدودي در آب غوطه ور باشد. 8 عايق در برابر استفاده دائمي در آب از دستگاه ميتوان به صورت دائمي در زير آب استفاده كرد بدون اينكه هيچ تاثير مخربي بر عملكرد آن داشته باشد.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۰۲:۴۷

به طور كلي زوم يا بزرگنمايي در تصوير را به دو دسته كلي تقسيم مي كنند. زوم اپتيكال و زوم ديجيتال زوم اپتيكال به بزرگنمايي گفته مي شود كه از طريق تغيير در فاصله كانوني لنز دوربين ايجاد مي شود. به صورت كلي هرچه فاصله كانوني لنز دوربين بيشتر باشد ميزان بزرگنمايي ان بيشتر است. تفاوت لنز وريفوكال با لنز زوم لنز ويفوكال و لنز زوم داراي يك نقطه مشترك هستند. در هر دوي انها امكان تغيير فاصله كانوني وجود دارد. اين امكان در لنز وريفوكال به صورت دستي صورت مي گيرد به اين صورت كه شما با دست لنز را چرخانده و به زاويه مناسب خود تنظيم ميكنيد. پس از تنظيم فاصله كانوني شما معمولا بايد فوكوس دوربين را دوباره تنظيم كنيد. در لنزهاي زوم عمل تغيير فاصله كانوني دوربين به صورت خودكار انجام مي گيرد. به اين معناست كه شما تنها دستور انجام زوم را صادر مي كنيد و لنز فاصله كانوني خود را با توجه به ميزان زوم مورد نظر شما افزايش مي دهد. معمولا در لنزهاي زوم فوكوس لنز پس از تغيير فاصله كانوني به صورت خودكار تنظيم مي شود. تفاوت زوم اپتياكال با زوم ديجيتالدر ساده ترين تعريف ميتوان زوم اپتيكال را شكل واقعي و زوم ديجيتال را شكل مجازي از بزرگنمايي معرفي كرد. در زوم اپتيكال با انجام بزرگنمايي كيفيت و رزولوشن تصوير تقريبا بدون تغيير باقي مي ماند. اما در زوم ديجيتال با كشيدن تصوير اجزاي ان به صورت بزرگتري به نمايش در مي ايند و در واقع شما هرقدر بيشتر بزرگنمايي داشته باشيد رزولوشن تصوير شما كمتر خواهد شد. با توجه به كاهش روزولشن تصوير، زوم ديجيتال تنها جنبه اي تبليغاتي دارد و كاربردي به عنوان بزرگنمايي براي شما نخواهد داشت. 

نويسنده :رضا
تاريخ: ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۳۸:۱۷

عبارت VGA مخفف اصطلاح Video Graphics Array به معناي آرايه گرافيك ويدئو است. اين اصلاح معناي متفاوتي را در برخواهد داشت كه ممكن است در هر زمان در جاي خود به طور متفاوت استفاده گردد. در سيستم هاي مداربسته استفاده از اصطلاح VGA معمولا در يكي از دو كاربرد زير استفاده مي شود: كانكتور VGA: يك كانكتور ويدئويي است كه بيشتر افراد به واسطه استفاده از آن در مانيتورها با آن اشنايي دارند. بالاترين رزولوشن قابل انتقال از طريق اين كابل هاي رزولوشن 2048×1536 است. در واقع استاندارد خاصي براي كيفيت كابل مورد نياز براي هر رزولوشن وجود ندارد ولي براي گرفتن رزولوشن هاي بالاتر بهتر است از كابلهاي با طول كم و كيفيت بالاتر استفاده كنيد.رزولوشن VGA: گرچه اين اصطلاح به صورت علمي نميتواند بازه اي از رزولوشن را براي شما مشخص كند اما در صورتي كه به اين واژه در قسمت مربوط به كيفيت يك دوربين برخورديد احتمالا به معناي روزولوشن 640×480 است. اين اصطلاح معمولا براي دوربين هاي شبكه با كيفيت پايين مورد استفاده قرار ميگيرد. چنين رزولوشني براي يك دوربين شبكه از دوربين هاي 700تيوي لاين نيز كمتر است و رزولوشن مطلوبي محسوب نمي شود.

نويسنده :رضا
تاريخ: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۴:۵۴

فراموش كردن پسوورد يا رمز دستگاه DVR يا NVR يكي از رايج ترين مشكلات مصرف كنندگان تجهيزات حفاظتي است. در اين مطلب به صورت مشروح به روشهاي ريست كردن يا بازيابي رمز دستگاه هاي ضبط كننده دوربين مداربسته مي پردازيم. تفاوت در روشهاي بازيابي رمز دستگاههر يك از برندهاي دوربين مداربسته روشي متفاوت براي ريست كردن رمز دارند بنابراين روشهاي مختلف براي برندهاي متفاوت معرفي خواهد شد. مشكل اصلي براي دستگاه هاي متفرقه به وجود مي آيد كه براي برگرداندن پسوورد آنها روش مشخصي وجود ندارد. با اين حال برخي از روشهاي رايج براي اين دستگاه ها را نيز بررسي خواهيم كرد. ريست كردن پسوورد دستگاه هاي هايك ويژناز سال 2015 به بعد و پس بروز پاره اي مشكلات امنيتي در سيستم هاي مداربسته هايك ويژن امنيت سيستم هاي مداربسته خود را به شدت بالا برده. رمز پيش فرض در دستگاه هاي قديمي هايك ويژن 12345 بود اما در حال حاضر دستگاه هاي هايك ويژن فاقد رمز پيش فرض هستند و بايد رمزي پيچيده براي آنها انتخاب كرد. براي ريست كردن رمز دستگاه هاي هايك ويژن نرم افزار SADP را از سايت Hikvision.com دانلود كرده و دستگاه را به كامپيوتري كه نرم افزار بر روي آن نصب شده از طريق كابل LAN متصل كنيد. سپس در قسمت Forget Password وارد شويد. اين قسمت فايلي با پسوند xml به شما خواهد داد كه بايد آن را براي نمايندگي هايك ويژن ارسال كنيد تا رمز جديد براي شما ايجاد شده و ارسال شود. تغيير رمز دستگاه DVR رمز پيش فرض دستگاه هاي سامسونگ 4321 است. در گذشته اين دستگاه ها روش هاي ساده تري براي ريست كردن پسورد يا ريست كردن دستگاه داشتند براي مثال براي بسياري از مدل هاي قديمي با نگه داشتن كليد هاي Mode و PTZ به صورت همزمان براي 5 ثانيه دستگاه به صورت كامل ريست مي شد و دوباره مي توانستيد با رمز پيشفرض وارد دستگاه شويد. در صورتي كه دستگاه سامسونگ شما دچار مشكل شده بود بهترين كار ارسال دستگاه براي ريست كردن به نمايندگي است. ريست كردن پسوورد دستگاه هاي داهوآدستگاه هاي DVR داهوآ در گذشته داراي يك پسوورد مادر بسيار ساده بودند كه بر روي همه آنها كار مي كرد. به دلايل امنيتي از اشاره به اين پسوورد در وبسايت خودداري مي كنيم. در حال حاضر براي ريست كردن پسوورد دستگاه هاي داهوآ بايد به صورت مستقيم با نمايندگي آنها تماس بگيريد. 
ريست كردن پسوورد در دستگاه هاي متفرقهبرخي از برندهاي متفرقه مانند Raster، Maxron و ... در واقع محصولات شركت هايي مانند Hikvision, Dahua و ... را به نام هاي ديگر مي فروشند. براي ريست كردن پسوورد در اين برندها از روش برند اصلي استفاده كنيد. در ديگر دستگاه هاي متفرقه روش هاي متفاوتي براي ريست كردن پسوورد وجود دارد:در آوردن باتري داخلي دستگاه: باتري روي برد دستگاه را براي چند ثانيه برداريد و مجدد در جاي خود بگذاريد. تنظيمات دستگاه به حالت كارخانه برخواهد گشت.تنظيم پين هاي سوزني روي مادربرد دستگاه: با اتصال پين ها در حالتي خاص براي برخي DVR ها امكان ريست كردن آنها فراهم مي شود.نگه داشتن يك دكمه ريست: در برخي دستگاه ها با نگه داشتن يك دكمه ريست بر روي مادربرد دستگاه، دستگاه ريست مي شود.بهتر است در صورتي كه اطلاعات فني كافي براي اين كار ندارد حتما دستگاه را براي ريست شدن به يك تعمير كار معتبر ارائه كنيد. 

نويسنده :رضا
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۱:۳۶

دوربين هاي مداربسته در ابتداي ورود به بازار جهاني قيمت هاي بالايي داشتند. استفاده از دوربين هاي مدار بسته ابتدا در مراكز مهم امنيتي همانند موزه ها، بانك ها، فرودگاه ها و … رايج بود. اما با پيشرفت تكنولوژي و ارزان شدن قيمت اين محصولات امروزه استفاده از دوربين هاي مداربسته در ساختمان هاي مسكوني نيز رايج شده است.
هفت عامل موثر بر قيمت دوربين مداربسته امروزه دوربين هاي مدار بسته با قيمت هاي متفاوتي در بازار عرضه مي گردند. اما چه عواملي باعث اختلاف قيمت در دوربين هاي مداربسته مي باشد؟ در زير به برخي از اين عوامل اشاره مي ‌كنيم :
1. برند دوربين مدار بسته در هنگام خريد دوربين مداربسته اولين موضوع مورد توجه مشتري در انتخاب، نوع برند دوربين مي باشد. دوربين هاي مدار بسته با برند هاي امريكايي ،اروپايي ، ژاپني با قيمت گران و برند هاي تايواني و چيني  با قيمت مناسب و يا ارزان در بازار ايران موجود ميباشند. البته لزوماً برندي كه از  قيمت گران تري برخوردار است برابر با كيفيت بهتر و خريد مناسب تر نمي باشد. براي اينكه تفاوت قيمت در برند هاي مختلف را متوجه شويد مي توانيد نمودار زير را مشاهده نماييد.
 (اين نمودار قيمت يك دوربين خاص با مشخصات يكسان را در برند هاي مختف نشان مي دهد.)
قيمت دوربين مداربسته
2. تكنولوژي دوربين مداربستهدوربين هاي مداربسته به سه طيف آنالوگ ، آنالوگ HD و تحت شبكه يا IP تقسيم مي شوند. به زبان ساده مي توان آنها را به صورت زير دسته بندي نمود:
دوربين هاي تحت شبكه يا IP: گران قيمت تر، دارايي كارايي پيچيده‌ تر و كيفيت بالاتري هستند.دوربين هاي آنالوگ: ارزان قيمت تر، داراي كارايي ساده تر و كيفيت ضعيف هستند.دوربين هاي آنالوگ HD: ارزان قيمت تر، داراي كارايي ساده تر و كيفيت قابل قبول هستند.در نمودار زير مي توانيد ميانگين قيمتي يك پروژه نصب دوربين مدار بسته را در شرايط يكسان از نظر تعداد دوربين ها، متراژ كابل كشي، نوع مكان، مساحت مورد نظر و … با استفاده از سه تكنولوژي ذكر شده مشاهده نماييد.
قيمت دوربين مداربسته
3. كيفيت تصوير دوربين مداربستهدوربين هاي مدار بسته در حال حاضر با كيفيت ‌هاي 1، 2، 3، 4 و 5 مگاپيكسل در بازار عرضه مي گردند. پيش از خريد به اين مسئله توجه نمائيد كه كيفيت بيش از اندازه لزوماً خوب نيست زيرا هر چه كيفيت تصاوير بالاتر باشد حجم تصاوير نيز افزايش مي يابد. در نتيجه براي ارسال و دريافت تصاوير در سطح اينترنت نيازمند پهناي باند بيشتري خواهيد بود كه عملا منجر به افزايش هزينه ها مي گردد. همچنين مجبور خواهيد بود تا فضاي ذخيره سازي خود را  مناسب با كيفيت بالاي دوربين ارتقا بخشيده و حافظه هاي (هارد – HDD ) بيشتر و يا با ظرفيت ذخيره سازي بيشتري براي دستگاه ضبط NVR يا DVR خود خريداري كنيد. بايد به اين نكته نيز توجه نماييد كه با گذشت زمان تكنولوژي نيز ارزان تر مي شود و احتمال اين وجود دارد كه يك دوربين 8 مگاپيكسلي در آينده تفاوت قيمتي كمي با يك دوربين 5 مگاپيكسلي داشته باشد. پس بايد با انتخاب درست هزينه هاي خود را مديريت نماييد و نه با خريد جنس گرانتر.
قيمت دوربين مداربسته
4. بدنه دوربين مداربستهدوربين هاي مدار بسته در انواع كيس ها و جنس بدنه توليد مي شوند و از نظر شكل ظاهري با يكديگر تفاوت هايي دارند. در نتيجه كاربرد هاي متفاوتي نيز دارند. اين دوربين ها شامل دوربين هاي دام، بولت، باكس، اسپيد دام، مينياتوري، فيش آي و… مي باشند. همچنين نوع جنس بدنه نيز مي تواند از انواع مختلفي از قبيل فلزي، پلاستيكي و … و يا بدنه هاي خاص همانند دوربين هاي ضد انفجار يا ضدآب باشد، كه طبيعتا در قيمت تمام شده دوربين تاثير گذارند. شما مي توانيد با توجه به كاربري و نوع فضاي مورد نظر از هر يك از انواع دوربين هاي مدار بسته استفاده نماييد براي مثال اگر مكان مورد نظرتان اتاق هاي داخلي و يا مكان هاي سرپوشيده هستند بهتر است از دوربين هاي سقفي يا دام استفاده نماييد و براي فضاي هاي بيروني از دوربين هاي بولت يا ديواري استفاده كنيد. براي اطلاعات بيشتر در باره انواع دوربين ها مي توانيد به مقاله انواع دوربين مداربسته مراجعه فرماييد. به خاطر داشته باشيد جنس و نوع كيس دوربين تاثيري در كيفيت دوربين ندارند.
5. لنز دوربين مدار بستهلنز دوربين هاي مداربسته از عوامل تأثيرگذار در قيمت دوربين مي باشد لنز هاي دوربين مدار بسته در ۳ طيف زير ارائه مي‌شوند:
لنز ثابت: در دوربين هايي با لنز ثابت امكان تغيير فاصله كانوني و زوم وجود ندارد. و تنها امكان تنظيم فوكوس دارند. هرچه لنز مورد نظر فاصله كانوني كمتري داشته باشد تصوير وايددتري ( گسترده تري) را برايتان فرآهم مي كند.لنز وريفوكال(متغير): دوربين هايي كه داراي لنز از نوع وريفوكال هستند امكان تغيير در فاصله كانوني يا زوم در بازه اي مشخص در آنها ميسر است. بايد به اين نكته توجه نماييد كه بسياري از افراد گمان مي كنند كه امكان تغيير فاصله كانوني در از راه دور برايشان ميسر است و اين تصور غلطي است .لازم است بدانيد كه تنظيم لنز هاي وريفوكال به صورت دستي است و هر بار بايد در محل نصب دوربين انجام شود.وريفوكال موتوردار: لنز هاي وريفوكال موتوردار در واقع همان لنز هاي وريفوكال هستند. با اين تفاوت كه در اين نوع لنز ها تغيير فاصله كانوني(زوم اپتيكال) توسط يك موتور كوچك تعبيه شده در دوربين انجام مي گيرد. لذا امكان تغيير فاصله كانوني از راه دور و از طريق دستگاه DVR و يا NVR امكان پذير است. از لنز هاي وريفوكال موتوردار اغلب در دوبين هاي مداربسته اسپيد دام استفاده مي شود.قيمت دوربين مداربسته
6. قابليت WDRمكانيزمي در دوربين هاي مدار بسته مي باشد كه كنتراست نور را براي دوربين در شرايط سخت تنظيم نموده و امكان تصوير برداري با كيفيت را فرآهم مي كند. دوربين هايي كه داراي اين قابليت هستند بسيار مناسب براي محيط هايي هستند كه اختلاف سطوح نور در آنها بالا است مانند ابتداي درب هاي ورودي و يا مكان هايي كه نور مستقيما به لنز دوربين مي تابد. البته قابليت ديگري كه در كاتالوگ يك دوربين ممكن است مشاهده نماييد DWDR است كه صرفا يك قابليت ديجيتالي و نه سخت افزاري براي دوربين مي باشد و بهره وري چنداني ندارد. دوربين هاي با قابليت DWDR از نظر قيمت و كارايي تفاوتي با دوربين هاي ديگر ندارند. قابليت WDR سخت افزاري معمولا بين 100 تا 200 هزار تومان به قيمت يك دوربين مي افزايد.
قيمت دوربين مداربسته
7. ديد در شب دوربين مدار بستهامروزه تمامي دوربين هاي مدار بسته با قابليت ديد در شب به بازار عرضه مي شوند. و دارا بودن مزيت ديد در شب عاملي مهم در قيمت دوربين نمي باشد. اما مواردي همچون برد ديد در شب دوربين مدار بسته و يا مواردي همچون ديد در شب رنگي و يا اسمارت در قيمت تمام شده دوربين مدار بسته موثر است.
8. ساير مواردالبته موارد ديگري نيز در قيمت دوربين تاثير گذار مي باشد كه به تنهايي تاثير بسزايي در قيمت دوربين ندارند. اما مجموع آنها مي تواند در افزايش يا كاهش قيمت تاثير گذار باشد. برخي از اين عوامل عبارتند از :
ساپورت رم  اس ديميكروفنBLCHLCو…

نويسنده :رضا
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۹:۲۷

تعرفه زير مطابق تعرفه نرخ پايه خدمات فني تخصصي انفورماتيك و به وسيله سازمان نظام سنفي رايانه اي كشور تهيه گرديد است. در صورتي كه تمايل داريد ميتوانيد فايل كامل تعرفه را از اينجا دانلود كنيد. نصب داكت، لوله كشي، ترانكينگ، و تجهيزات جانبيرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 نصب ترانكينگ فلزي تا سايز 12 متر 60.000 شامل ارت كردن2 نصب ترانكينگ غير فلزي تا سايز 12 متر 48.000 3 نصب ترانكينگ فلزي سايز بالاتر از 12 متر 66.000 شامل ارت كردن4 نصب ترانكينگ غير فلزي سايز بالاتر از 12 متر 54.000 5 نصب اتصالات ترانكينگ هر عدد 7.000 6 كانال گذاري پلاستيكي (داكت كشي) بدون گوشه تا سايز 3 متر 13.000 با پيچ و رولپلاك براي حداقل 100 متر (كمتر از آن توافقي)7 كانال گذاري پلاستيكي (داكت كشي) بدون گوشه از سايز 3.5 به بالا متر 16.000 با پيچ و رولپلاك براي حداقل 100 متر (كمتر از آن توافقي)8 نصب لوله فلزي و خرطومي فلزي تا سايز 28ميليمتر (PG 21) متر 14.000 در شرايط عادي و اتصال توسط بست اسپيد9 نصب لوله فلزي و خرطومي فلزي از سايز 28 تا 47 (PG36) متر 16.000 در شرايط عادي و اتصال توسط بست اسپيد10 نصب لوله فلزي و خرطومي فلزي از سايز(تعرفه نصب دوربين مدار بسته) 47 تا 60 (PG48) متر 20.000 در شرايط عادي و اتصال توسط بست اسپيد11 نصب لوله فلزي و خرطومي فلزي از سايز 60 (PG48) به بالا متر "توافقي" 12 نصب لوله PVC تا سايز 28ميليمتر (PG21) متر 10.000 13 نصب لوله PVC از سايز 28ميليمتر تا 47ميليمتر (PG36) متر 12.000 14 نصب لوله PVC از سايز 47ميليمتر تا 60ميليمتر (PG48) متر 17.000 15 نصب لوله PVC از سايز 60ميليمتر (PG48) به بالا متر توافقي 16 نصب لوله PVC تا سايز 28ميليمتر (PG21) متر 17.000 17 نصب لوله PVC از سايز 28ميليمتر تا 47ميليمتر (PG36) متر 24.000 18 نصب لوله PVC از سايز 47ميليمتر تا 60ميليمتر (PG48) متر 30.000 19 نصب لوله PVC از سايز 60ميليمتر (PG48) به بالا متر توافقي 20 نصب سيني تا عرض 10سانت متر 28.000 21 نصب سيني از عرض 10 سانت تا 20 سانت متر 32.000 22 نصب سيني از عرض 20 سانت تا 30سانت متر 37.000 23 نصب سيني از عرض 30 سانت تا 40 سانت متر 42.000 24 نصب سيني از عرض 40 سانت به بالا متر 47.000 25 نصب ساپورت (پيچ براي سيني ده به ديوار) عدد 14.000 26 نصب ساپورت (جوشكاري و ...) عدد توافقي 27 نصب جعبه تقسيم پلاستيكي 10*10 عدد 12.000 28 نصب جعبه تقسيم فلزي 15*15 عدد 18.000
تعرفه سوراخكاريرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 سوراخكاري ارتباطي در ديوار (تا قطر 1سانتيمتر) عمق تا 20سانتي متر با لوله گذاري عدد 56.000 به ازاي هر سانت اضافه قطر 2.500ريال افزوده ميشود2 سوراخكاري ارتباطي در ديوار (تا قطر 1سانتيمتر) عمق تا 60سانتي متر با لوله گذاري عدد 84.000 به ازاي هر سانت اضافه قطر 2.500ريال افزوده ميشود3 سوراخكاري ارتباطي در بتن (تا قطر نيم سانتي متر) عمق تا 20 سانتي متر با لوله گذاري عدد 99.000 به ازاي هر سانت اضافه قطر 5.000ريال افزوده ميشود4 استفاده از تفنگ هيلتي و نصب ميخ بدون لوازم عدد 99.000 5 برش روي گچ جهت لوله گذاري تا كچ كاري و ترميم متر 49.000 محاسبه براي حداقل 10 متر6 نصب دريچه بازديد 20*20 عدد 142.000
تعرفه نصب كابل ديتاشرايط كاري عادي در محيط ساختمان و حداقل 915متركابل كشي ديتاي مسي UTP CAT5eرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 كابلكشي تا 10000متر متر 12.000 2 كابل كشي از 10000متر تا 25000 متر متر 11.000 3 كابل كشي از 25000متر به بالا متر 10.000 كابل كشي ديتاي مسي CAT6e UTP يا CAT5e STPرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 كابلكشي تا 10000متر متر 14.000 2 كابل كشي از 10000متر تا 25000 متر متر 13.000 3 كابل كشي از 25000متر به بالا متر 12.000 كابل كشي ديتاي مسي CAT7 يا CAT6e STPرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 كابلكشي تا 10000متر متر 18.000 2 كابل كشي از 10000متر تا 25000 متر متر 17.000 3 كابل كشي از 25000متر به بالا متر 16.000
تعرفه نرخ برق كشيرديف عنوان خدمات واحد قيمت (ريال) توضيحات1 كابلكشي برق متر 6.000 حداقل كابل كشي 1000متر2 نصب پريز برق روكار يا توكار عدد 21.000 3 نصب پايه پريز برق روكار و توكار عدد 21.000 4 نصب فيوز رو كارتكي عدد 21.000 5 نصب جعبه فيوز عدد 212.000

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]