در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
انواع چيپ تصوير دوربين مداربسته
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/29  ساعت: ۱۱


EX-View يكي از انواع حسگر تصوير CCD است كه توسط شركت SONY ساخته شده است. اين حسگر داراي حساسيت بالاتري نسبت به نور است. در واقع، ويژگي اصلي اين حسگر در حساسيت بالاي آنها نسبت به نور مادون قرمز است. به صورت كلي اين CCD ها تنها در دوربين هاي با قابليت ديد در شب  IR مورد استفاده قرار مي گيرند
EX-View يك فناوري اختصاصي SONY است كه در آن فتوديود ها در ساختار CCD داراي كارايي بهتري در تبديل فوتون به الكترون هستند. فتوديودها در واقع شناساگرهاي نوري مي‌باشند كه ميتوانند انرژي نوراني را به جريان الكتريكي تبديل كند. علاوه بر اين، هر فتوديود ديجيتالي (هر فتوديود=يك پيكسل در تصوير) داراي يك لنز ميكروسكوپي است كه وظيفه دريافت و  متمركز ساختن نور را بر عهده دارد.
اين ساختار باعث مي شود تا در مقايسه با CCD هاي با ورژن پايين تر سوني، حساسيت نوري تا دو برابر نسبت به نور مرئي و تا 4 برابر نسبت به نور مادون قرمز ارتقا يابد. همچنين نرخ LUX در CCD هاي EX-View براي هر دو نور مرئي و مادون قرمز تا دو برابر بيشتر از CCD هاي Super HAD سوني است.
كاربرد هاي چيپ EX-View در دوربين مدار بسته هايك ويژن

استفاده از اين نوع حسگر براي فضاهاي روباز كه در آن هيچ كنترلي بر روي نور موجود در محيط وجود ندارد بسيار مناسب است.براي استفاده در مكان هايي مانند كارخانه ها كه دوربين ها در تك تك نقاط آن نصب شده اند و كاربر نيازمند تصاويري با رزولوشن بالا حتي در هنگام شب و در نور كم است.مناسب براي مكان هايي است كه نيازمند نور IR براي ثبت تصاوير هستند. 
در پايان لازم به ذكر است كه نبايد توقع داشته باشيد كه نوع CCD مي تواند تفاوتي را در رزولوشن تصوير شما ايجاد كند.  براي مثال در روزولوشن 720TVL در يك CCD معمولي و Exview CCD جزئيات يكساني را براي شما به نمايش مي گذارد. وتنها تفاوت موجود اين است كه حسگر Exview  داراي نويز كمتري را در شرايط كم نور است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/23  ساعت: ۱۰

حسگر تصوير بخشي از اجزاي تشكيل دهنده يك دوربين مدار بسته است وظيفه اين جزء رساندن نور به لنز دوربين از طريق تبديل آن به سيگنال هاي الكتريكي است. در ساختار دوربين هاي مدار بسته از دو نوع سنسور تصوير CMOS و CCD استفاده مي گردد. چيپ هاي تصوير EFFIO از دسته سنسورهاي CCD هستند كه توسط شركت سوني توليد مي شوند اين سنسورها داراي قابليت هاي ويژه اي بوده، نسبت به نور حساسيت بالايي داشته و كيفيت رنگ ها در تصاوير حاصل از آنها نيز مناسب است. اين چيپ ها داراي چندين نوع مختلف هستند. دوربين هايي كه از تكنولوژي Effio سوني بهره مي برند قادرند تصاويري با وضوح و كيفيت بالاتر، با رنگ هاي زنده و نسبت سيگنال به نويز بيشتري ارائه دهند.

 نحوه عملكرد سنسور Effio

سنسور Effio كه مخفف عبارت (Enhanced Features and Fine Image Processor)است داراي ويژگي هاي خاصي است كه آن را از هم رديفان خود متمايز مي سازد. از جمله اين ويژگي ها اين است كه از لحاظ فركانس خروجي، سنسور Effio فركانس خروجي به مراتب بالاتري دارد. همچنين رزولوشني كه اين چيپ تصوير ارائه مي كند بسيار پيشرفته تر بوده و فارغ از تكنولوژي مگا پيكسلي در دوربين هاي تحت شبكه است. با توجه به نحوه پردازش تصاوير در اين تكنولوژي، امكان دستيابي به تصاوير با وضوح بالاتر ميسر مي باشد. در دوربين هايي كه مجهز به سنسور Effio هستند سيستم پيشرفته تصحيح و ارتقا رنگ ها در تصاوير وجود دارد كه رنگ هايي زنده و واقعي را به نمايش مي گذارند. در مورد وجود نويز در تصاوير نيز از هر دو تكنولوژي 2D-DNR و 3D-DNR براي كاهش نويز تصاوير استفاده مي كند. لازم به ذكر است كه با استفاده از اين تكنولوژي امكان دستيابي به كيفيت بالاي تصوير در حالت زوم الكترونيكي (E-ZOOM) نيز امكان پذير است . زيرا در حالتي كه لنز دوربين را بر روي نقطه خاصي متمركز مي كنيد از كيفيت تصوير كاسته مي شود اما با وجود اين سنسور اين مشكل تا حد زيادي برطرف گرديده است. به نحوي كه براي مثال در دوربيني با قابليت زوم بالا بدون افت كيفيت تصوير اين كار انجام مي شود. 

:
برچسب‌ها:

[ ]