در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
دوربين مداربسته دام
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/18  ساعت: ۰۸

اصطلاح دام (Dome) به معناي گنبد است. همانطور كه از معناي نام اين دوربين ها واضح است اصطلاح دام به شكل بدنه اين نوع از دوربين هاي مداربسته دلالت دارد. كاربردهاي دوربين هاي دامدوربين هاي دام عموما كاربردهاي غير صنعتي دارند. بدنه اين دوربين ها معمولا مقاومت زيادي در برابر شرايط بد آب و هوايي ندارد بنابراين استفاده از آنها محدود به محيطهاي مسقف اداري، تجاري يا مسكوني مي شوند. اين دوربين هاي در كيفيت هاي متفاوتي به صورت شبكه و انالوگ ساخته مي شوند و از نظر كيفيت تصوير محدوديتي ندارد. ديد در شب

دوربين مداربسته دام چيست؟

دوربين هاي دام امروزي معمولا داراي ديد در شب IR هستند و اين قابليت تفاوت زيادي در هزينه آنها ايجاد نمي كند. دوربين هاي دام معمولا ديد در شبي با برد متوسط دارند و در صورت نياز به برد زياد براي ديد در شب بهتر خواهد بود از دوربين بولت استفاده كنيد و يا پروژكتور مادون قرمز در كنار دوربين نصب كنيد.زاويه ديد دوربين هاي دامدوربين هاي دام از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وريفوكال (Varifocal Lens) تقسيم مي شوند. دوربين هاي دام با لنز ثابت معمولا با لنز 2.8ميليمتر (~85 درجه) يا 3.6(~70 درجه) ميليمتر ساخته مي شوند و دوربين هاي دام وريفوكال معمولا لنز 3-9(~35 تا 80 درجه) ميليمتر يا 2.8-12 (~25 تا 85 درجه) ميليمتر دارند. تفاوت دوربين دام و اسپيد دام چيست؟
دوربين هاي مدار بسته اسپيد دام از دسته دوربين هاي چرخشي هستند كه قابليت چرخش و زوم از راه دور را دارند و اين امكان اين را دارند كه تصاوير را در جهات مختلف ثبت كنند. شكل ظاهري آنها نيز مانند دوربين هاي دام معمولي به صورت نيم دايره اي بوده اما بايد به اين نكته نيز توجه نمود كه تمام دوربين هايي كه قابليت چرخشي دارند از نوع اسپيد دام نيستند. 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :cctv
تاريخ: 1396/12/7  ساعت: ۱۱

واژه infrared) IR) به معناي طيف مادون قرمز است. دوربين هاي ديد در شب IR از طريق استفاده از LEDهاي مادون قرمز محيط اطراف خود را روشن كرده و امكان تصوير برداري در شب را فراهم مي اورند. امواج مادون قرمز به قسمتي از طيف امواج گفته مي شود كه به وسيله چشم انسان قابل روئيت نيستند اما به وسيله سنسورهاي تصوير دوربين ها قابل شناسايي هستند. از اين طريق دوربين هاي ديد در شب مادون قرمز ميتوانند بدون به وجود آوردن نور مرئي محيط اطراف خود را روشن كنند. بايد توجه داشته باشيد كه نور مادون قرمز از برد كمتري نسبت به نور مرئي برخوردار است و قسمت وسيعي از طيف آن امكان عبور از شيشه هاي ضخيم را ندارد پس در صورت وجود شيشه در مسير دوربين نور دوربين به وسيله آن منعكس مي شود. پرتو مادون قرمز همچنين امكان شناسايي رنگ ها براي حسگر دوربين را از بين خواهد برد و تمامي تصاويري كه از طريق روشنايي اين چراغ ها ضبط شده باشند به صورت سياه و سفيد ديده مي شوند. نقاط ضعف ديد در شب IRبا وجود اينكه به واسطه سادگي و كم هزينه بودن استفاده از ديد در شب IR در دروبين هاي مداربسته بسيار رايج است اما با اين حال اين شكل از ديد در شب داراي نقاط ضعف خود نيز هست:اشباع تصوير: بزرگترين نقطه ضعف ديد در شب IR اشباع شدن تصوير به واسطه نزديك شدن اجسام با افراد به دوربين است. به دليل پرتاب نور بالا در دوربين هاي ديد در شب و سياه و سفيد بودن تصوير در صورت نزديك شدن افراد به دوربين ممكن است صورت آنها به طور كامل روشن به نظر رسد كه امكان تشخيص صورت را كاهش خواهد داد. مكانيزم Smart IR براي جبران اين نقطه ضعف ايجاد شده است و با تنظيم IR دوربين احتمال اشباع شدن اجسام نزديك به دوربين را كاهش مي دهد.انعكاس روي سطوح: سطح فلزي و شيشه اي نور مادون قرمز را به نحوي متفاوت از نور مرئي منعكس مي كنند. اين موضوع باعث خواهد شد امكان ديدن اجسام پشت شيشه كاهش يابد و يا پلاك خودروها بر اثر انعكاس امواج مادون قرمز به صورت كاملا روشن به نظر رسد. از اين رو معمولا دوربين هاي ديد در شب را به صورت بدون IR انتخاب كرده و براي خواندن پلاك از نور مرئي استفاده مي كنند.برد پايين: انتشار امواج مادون قرمز با برد كمتري نسبت به نور مرئي صورت مي گيرد و البته LEDهاي مادون قرمز حتي در صورت زياد بودن از نظر تعداد هم نور محدودي را ايجاد مي كنند. برد مفيد دوربين هاي ديد در شب معمولا بيش از 30 متر نيست و در صورتي كه محيط كاملا تاريك و باز باشد اين برد كمتر نيز خواهد شد.EXIR IR به جه معناست؟LEDهاي ديد در شب EXIR نوعي از LEDهاي پرقدرت ديد در شب هستند كه به علت تمركز بيشتر و انتشار متمركز برد ديد در شب بسيار بيشتري را براي دوربين هاي مداربسته ايجاد مي كنند. استفاده از دوربين هاي با اين نوع ديد در شب براي ايجاد ديد در شب برد بالا بسيار مناسب خواهد بود. ديد-در-شب-EXIR,ديد در شب EXIR,ديد در شب EXIR در دوربين مداربسته دام هايك ويژنLEDهاي ديد در شب EXIR بر روي يك دوربين دام هايك ويژن
IR Cut به چه معناست؟

IR Cut نام نوعي فيلتر است كه از ورود انواج مادون قرمز در طول روز به دوربين جلوگيري مي كند. براي اطلاعات بيشتر در رابطه با اين فيلتر مقاله تخصصي فيلتر IR Cut را بخوانيد. 

:
برچسب‌ها:

[ ]