در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
فرمت 265
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/19  ساعت: ۱۰

اصطلاح HEVC مخفف High Efficiency Video Coding است كه با نام H.265 شناخته مي شود و يك استاندارد فشرده سازي ويدئويي است.حجم يك داده ي خام در يك دوربين حرفه اي مدار بسته، بسيار زياد است. يك دقيقه ويدئوي فشرده سازي نشده حدود 7 گيگابايت، فضا اشغال مي كند و اين درحالي است كه دو ساعت فيلم، اين ميزان را به حدود 840 گيگابايت افزايش مي دهد. از اين رو فشرده سازي و پهناي باند، از مسائل مهم براي نگهداري و انتقال اطلاعات در سيستم هاي نظارت تصويري محسوب مي شود.
HEVC و يا H.265، در واقع يك كُدِك (Codec) است كه با رمزگذاري فايل هاي ويدئويي، مي تواند  بدون از دست رفتن كيفيت تصوير، حجم ذخيره سازي اطلاعات را به حداقل برساند. اين استاندارد، از مجموعه سيستم هاي فشرده سازي MPEG با همان عملكرد است. در اين فناوري پس زمينه ي تصوير به صورت پيش فرض ذخيره شده و تنها حركت ها در آن ثبت و ضبط مي شوند.
H.264 چيست؟H.264، استاندارد رايج فشرده سازي تصويري و نسل پيشين  H.265است. اين فرمت در اكثر DVR ها و NVR ها مورد استفاده قرار مي گيرد و همانند HEVC، با حفظ وضوح تصوير، حجم ذخيره سازي را كاهش مي دهد.
تفاوت H264 و H265 در چيست؟فايل هايي كه توسط H.265 كدگذاري شده اند نسبت H.264، دو برابر حجم كمتري دارند. سرعت رمزگذاري در HEVC بسيار سريع تر است و استفاده از پهناي باند حدود 50 تا 70 درصد كاهش مي يابد. همچنين اين فناوري با كاهش نرخ بيت رِيت تا 50 درصد، مي تواند كيفيت تصوير بهتري را نمايش دهد.
H.265 در دوربين هاي مدار بسته چيست؟
در حال حاضر H.265 بهترين فناوري فشرده سازي به شمار مي رود و به تازگي نسل جديد دستگاه هاي ضبط كننده به اين استاندارد مجهز هستند
:
برچسب‌ها:

[ ]