در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
فناوري نقشه حرارتي دوربين مدار بسته
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/4  ساعت: ۰۹

در سال هاي گذشته پيشرفت هاي چشمگيري در تكنولوژي دوربين هاي تحت شبكه صورت گرفته است وقابليت هاي بي شماري به ان افزوده گشته است. اين قابليت ها مي توانند كاربردهاي فراواني در كسب و كارهاي مختلف داشته باشند. به وسيله زير مجموعه هاي توابع تجزيه و تحليل VCA امكانات پردازشي بسياري در اختيار كاربران قرار گرفته است. از جمله اين توابع مي توان به قابليت نقشه گرمايي يا Heatmap اشاره نمود.
با استفاده از اين قابليت كه بيشتر در كسب و كارهاي تجاري و فروشگاه ها كارايي دارد مي توانيد نقاط پر رفت و آمد و يا كم تردد مكان تجاري خود را مشخص نموده و بر طبق آمار به دست آمده استراتژي هاي مناسبي را جهت نحوه چيدمان و نوع كالاي مورد نظر و نيز ساير عوامل مهم در افزايش فروش اتخاذ نماييد.
كاربرد فناوري نقشه گرمايي Heat Map در دوربين مدار بسته اين قابليت با ارائه اطلاعات واضح تري از نحوه رفت و آمد و تردد مشتريان در بازه هاي زماني مختلف راهكار هاي بهتري را در نحوه مديريت يك مجموعه تجاري در اختيار كاربر گذاشته و باعث ارتقا نحوه خدمت رساني به مشتريان فروشگاه نيز مي گردد.
نقشه هاي گرمايي اين امكان را به  شما مي دهند تا در اسرع وقت نقاط شلوغ، مناطق كم رفت و آمد و …  را در فروشگاه خود شناسايي كنيد. تصاوير گرفته شده در زمان واقعي و همچنين در بازه هاي زماني مختلف توسط دوربين هاي شبكه (IP) به شما كمك مي كنند تا الگوهاي ترافيك مشتري را ارزيابي نماييد. اين اطلاعات در هر نقطه از شبكه در دسترس خواهد بود.
نحوه عملكردبه عنوان مثال زماني كه تردد مشتريان در يك نقطه خاص از فروشگاه افزايش مي يابد، نقشه هاي گرمايي اين مناطق را با رنگ هاي متفاوتي ارائه مي كنند كه نشان دهنده نحوه توزيع مشتريان و تراكم افراد در نقاط مختلف فروشگاه است. براي مثال نقاط قرمز نشان دهنده نقاط پرتراكم است. در حاليكه نقاط سبز نشان از ترافيك جمعيتي كمتري است. و يا براي مثال رنگ آبي نشان دهنده نقاطي است كه اغلب بازديد كننده اي ندارد. لازم به ذكر است كه اين فناوري اطلاعات زماني دقيقي را نيز در دسترس كاربر مي گذارند كه نشان دهنده بازه زماني مربوط به اوج شلوغي فروشگاه، زمان هاي ركود و ساير اطلاعات مربوطه است.
خروجي داده هاي مربوط به دوربين هاي مداربسته با تكنولوژي نقشه هاي گرمايي را مي توان به صورت نمودارهاي روزانه، هفتگي و ماهانه در اختيار كاربر گذاشت. به اين شرح كه در نمودار روزانه، ميزان تراكم جمعيت در هر ساعت و در نمودار هفتگي و ماهانه ميزان تراكم در هر روز به صورت عددي قابل مشاهده است.
نكته قابل توجه اين است كه در تكنولوژي نقشه هاي گرمايي بر خلاف نام آن از هيچگونه اطلاعات مربوط به تغييرات گرمايي يا دما استفاده نشده است.

:
برچسب‌ها:

[ ]