در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
AGC چيست؟
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :cctv
تاريخ: 1397/2/18  ساعت: ۰۸

AGC يا Auto Gain Control به معناي كنترل خودكار دريافت يك مكانيزم كنترل كننده نور در دوربين هاي مداربسته است. اين مكانيزم امروزه به صورت يك مكانيز اوليه در آمده و در بيشتر دوربين هاي مداربسته وجود دارد.


AGC در دوربين مداربسته چطور عمل مي كند؟
زماني كه نور در محل نصب دوربين مداربسته كم شود ديافراگم دوربين بازتر مي شود. اين كار امكان دريافت نور بيشتر را براي چيپ تصوير دوربين مداربسته فراهم مي كند. با اين حال اين كار تنها تا حدي محدود در در نور كم را تقويت مي كند. مكانيزم AGC در واقع يك مكانيزم الكترونيكي براي تنظيم نور محيط است. زماني كه نور محيط كم مي شود اين مكانيزم از طريق تقويت الكترونيكي سيگنال تصوير، تصاوير را پر نورتر نشان مي دهد.


البته اين تقويت الكترونيكي يك عيب بزرگ نيز دارد و آن به وجود آمدن نويز الكترونيكي (دانه هاي ريز و رنگي) در تصوير است. هرچه ميزان تقويت تصاوير بيشتر باشد ميزان نويز الكترونيكي نيز بيشتر خواهد بود.


چطور نويز الكترونيكي ناشي از تقويت را كاهش دهيم؟
مكانيزم هاي تقويت تصوير تا حد زيادي پيشرفت كرده اند اما با اين حال بهترين راه كاهش نويز استفاده از چيپ تصوير پيشرفته تر و حساس تر به نور است به نوعي كه نياز براي تقويت سيگنال كمتر شود.


آيا داشتن مكانيزم AGC بر روي دوربين روي قيمت آن تاثيري خواهد داشت؟
امروزه خير، در گذشته اين مكانيزم تا حدودي پيشرفته به شمار مي آمد اما امروزه از مكانيزم هاي اوليه دوربين هاي مداربسته محسوب مي شود و تقريبا تمام دوربين هاي مداربسته به آن مجهز هستند (حتي اگر در كاتالوگ به آن اشاره نشود).

:
برچسب‌ها:

[ ]